Zdeněk Beneš           Jan Č. Galeta           Zbyněk Kučera Holub           Jaroslav Vrba


Jaroslav Vrba

Jaroslav Vrba Narozen v bouřlivých počátcích porevolučního Československa v malebných Jižních Čechách. Naučil se číst jako poslední z dětí ve třídě, přesto (nebo snad proto) přečetl již v útlém dětství více knih, než ostatní vrstevníci - většinu z titulů by se však dnes styděl přiznat. Fantastika je pro něj v současnosti spíše okrajovou, ale zato srdeční záležitostí, která se stále drží vedle velkých domácích i světových klasiků.
Ačkoliv se dlouhá léta připravoval ke studiu humanitních věd, k jeho vlastnímu překvapení zakotvil na poli medicíny, která aspiruje na to se stát jeho životní láskou.
Stěží si vzpomíná na svou literární genezi, snad především ze studu. Prvním zachovalým počinem tak zůstává dnes už úsměvná povídka Smrt hrdiny v Dechu draka, následovaná více či méně úspěšně několika dalšími krátkými povídkovými črty. (Ačkoliv stále doufá, že najde sešit s tragikomickými pseudofantasy příběhy, jež psal v dětství se starší sestrou, a jenž čítal v té době nevídaných čtyřicet stran A4.) Zda se bude ještě nějak v budoucnu výrazněji snažit zapojovat do literárního dění je v současnosti nejasné…