Doborská skála

Krvavá čest Povídka Doborská skála vyšla ve sborníku historické fantasy Krvavá čest. Moravský vladyka Jakub Štěně z Bělin, známý z románu Lvi Lucemburští, se v ní coby poručník valašského prince Vlada vydává na křížovou výpravu do Bosny. Tu vede císař Zikmund Lucemburský, který chce zkrotit bosenskou šlechtu a připojit jejich zem k Uhrám. Schyluje s k velké bitvě, která má změnit tvář Balkánu a navíc se do všeho zapletou i temné síly.


Oficiální anotace povídkového sborníku:
Vrcholný středověk se nesl ve znamení náboženských a světských válek, morových epidemií a dalších pohrom biblických rozměrů. V této temné době měli být nositeli ctností a mravů rytíři, ti však povětšinou hájili jen vlastní krvavé zájmy. Tyto motivy se zrcadlí v povídkách akčních i hororových, poetických i dobrodružných. Odhalte pod rouškou dějin silné příběhy dávných hrdinů! Antologie Krvavá čest spojuje nové fantasy povídky výrazných osobností domácí scény do barvitého obrazu vrcholného středověku. Vedle textů Leonarda Medka, Pavla Renčína a dalších zde najdete také novelu Martina D. Antonína z prostředí templářských tažení na Blízký východ. Povídková antologie Krvavá čest je dalším příspěvkem do volného cyklu Fantastická historie, který spojuje velkolepou tradici české historické prózy s moderním přístupem současných tvůrců podivuhodného žánru fantasy.

Knihu si můžete objednat na stránkách nakladatelství Triton.Obrazová galerie k povídce:01. Pipo Spano z Ozory (Pípa Vlach), freska od Andrey del Castagno, kolo 1450 (zdroj Wikipedia)

02. Vlad II. Basarab, freska z jeho domu v Sighisoaře v Sedmihradsku (dnes Rumunsko), 15. století (zdroj http://postingfromafar.blogspot.cz/)

03. Erb rodu Basarab (zdroj Wikipedia)


04. Hrad Doboj, 18. století (?) (zdroj Wikipedia)

05. Hrad Dobor, přelom 19. a 20. století (zdroj http://www.posavski-vremeplov.com)

06. Hrad Dobor dnes (zdroj http://www.invest-in-modrica.org)