Zdeněk Beneš           Jan Č. Galeta           Zbyněk Kučera Holub           Jaroslav Vrba


Jan C. Galeta

Jan Č. Galeta Narozen počátkem 80. let 20. století v Ostravě, nyní žije poblíž Brna. Vysokoškolský titul získal v oboru Dějiny umění.
Dlouhá léta je součástí týmu Asterion a podílí se na tvorbě tohoto fantasy světa pro hry na hrdiny jak skrze herní příručky, tak i příspěvky v Dechu Draka, Pevnosti či Legendě. Několika málo tolkienofilskými články přispěl do fanzinů Imladris a Palantír.
Fantasy povídky publikoval časopisecky v Dechu draka a Pevnosti. Knižně ve sbírce Zrození Modrého měsíce a povídkovém románu Město přízraků. Historicko fantastickou povídku o knížeti Bořivojovi a kněžně Ludmile přidal do povídkové knize Wilth Ahwa a naposledy přispěl do sborníku drsné fantastiky Temné časy.
Krom toho zatím vydal tři romány. První - Lvi Lucemburští - je historickým příběhem s prvky fantastiky, odehrávající se za dob, kdy Moravě vládl Jošt Lucemburský. Druhý - Cesty snů - který napsal společně se Zbyňkem Kučerou Holubem, je klasickou dobrodružnou fantasy ze světa Asterionu. Třetí - Šíp v zádech - se rovněž odehrává na Asterionu, jde však o temnější akční městskou fantasy se sličnou asasínkou v hlavní roli.