Alba - Bílý obr

Příběhy o řece Labi

Alba - Bílý obr
Práce na knize o řece Vltavě - Wilth Ahwa - byla fascinující, poučná, někdy vyčerpávající, ale hlavně nás všechny spojila a hodně bavila.
Už během psaní "příběhů pro Vltavu" jsme tušili, že budeme chtít na tento jedinečný projekt nějakým způsobem navázat. A protože se někteří z autorů narodili u Labe a mají k této řece silný vztah, téma nové knihy bylo předem dané.
Alba - Bílý obr bude kniha v něčem podobná Wilth Ahwě, v něčem naopak zcela jiná. Tak jako každá řeka je originál a má odlišného ducha.
Příběhy o řece Labi bychom rádi dokončili příští rok. Nechme se překvapit, kam nás ponese říční proud...Další zajímavé informace a fotografie našich řek a potoků, i tipy na výlet, naleznete na stránkách Lucie Kučerové Fotogalerie řek a potoků.Autoři knihy a příběhy, které chystají:

Lucie Kučerová (web autorky) - Bílá tvář, příběh z pozdní doby kamenné (eneolit, zhruba 3 600 let př. n. l.). Hlavní hrdina - muž z nymburské mohyly - musí opustit svůj domov a vydává se za Bílým obrem...
Milan Brabec (web autora) - další osudy Mnaty z Dulebů, tentokrát z doby válek Karla Velikého
Zbyněk Kučera Holub - období sv. Vojtěcha a Slavníkovců
Jaroslav Vrba - Míšeň 13. století, příběh Heinricha Frauenloba von Meissen, středověkého poety a minnesengera
Zdeněk Beneš - co mají společného česko-německý student historie a práv na Karlo-Ferdinandově univerzitě v Praze z počátku 20. století a Markwart z doby Marobudovy říše v Čechách před dvěma tisíci lety?
Jan Č. Galeta - současnost, starý lodník se celý život plaví po Labi až do Hamburku a vypráví své příběhy...

A samozřejmě nebudou chybět fotografie z tajemných zákoutí Bílého obra.